E mërkurë, janar 14, 2015

India rritje më të shpejtë tregun smartphone në Azi Paqësor: IDC

Tregu indian smartphone u rrit 82% nga një vit më parë dhe 27% në tremujorin e mëparshëm, duke e bërë atë të dytin tremujor radhazi prej më shumë se 80% nga viti në vit rritjen e dërgesës për smartphones. Ka pasur 23.300.000 aparate smartphone dërguar në tremujorin e raportimit, i përbërë 32,1% të tregut të përgjithshëm të telefonisë mobile që preku 72.500.000 njësi [...]

No Comments » - Postuar në Indi nga

E premte, dhjetor 13, 2013

India për të shpenzuar $ 3.9 miliardë On Shërbimet Cloud By 2017

Sipas një raporti të ri të Gartner, rreth 3900000000 $ do të shpenzohen për shërbimet cloud në Indi nga 2013 përmes 2017, i cili 1700000000 $ do të shpenzohen mbi software-si-a-shërbim (MSA). Shërbimet cloud publik Tregu i përgjithshëm në Indi është vendosur gjithashtu të rritet 33,6% këtë vit për të prekur 404.000.000 $, një rritje prej 101 $ [...]

No Comments » - Postuar në Përgjithshëm , Indi nga

E shtunë, korrik 27, 2013

India në mesin e lartë 3 vendeve në KPMG teknologjisë inovacionit sondazh

India renditet e dyta në duke u bërë qendra kryesore risi për botën, i treti në listën e vendeve më premtuese për zbulim të madh përçarës dhe të katërt-më miqësor vend risi teknologji. Lexo më shumë: http://www.livemint.com/Industry/r6N1pw1LVz1D8fYDUcWBDL/India-among-top-3-in-KPMG-technology-innovation-survey.html Ashtu si kjo: Like Loading ...

No Comments » - Postuar në Indi nga

E shtuna, qershor 18, 2011

Pse Amerika është e dytë më e mirë pas Indisë Me Kulturës saj Innovation

Forbes e ka këtë artikull interesant mbi pse SHBA është e dyta pas Indisë për Inovacionin. SHBA është një i dytë i qartë në Indi dhe se interesat e inovacionit SHBA-së tentuan të largohem në drejtim të ndryshimit në rritje dhe efikasitet (Six Sigma) më tepër se sa më shumë të hapur zonës, greenfield e krijimtarisë dhe ideation. Lexo më shumë. Ashtu si kjo: Like Loading ...

No Comments » - Postuar në Indi nga

E mërkurë, gusht 25, 2010

Krijimi i produkteve Micro për Indi rrugën Allianz

Kompanitë e konsumit kanë nisur me sukses produktet mikro për të arritur nga të klientëve indian duke pasur sachets Shampo. Avantazhi i kësaj se njerëzit të cilët nuk mund ose nuk duan të investojnë në të gjithë shishe, mund të blej një qese të vogël për 1% të kostos së një shishe. Rezultati përfundimtar është më shumë vëllimi [...]

No Comments » - Postuar në Indi nga

E enjte, prill 15, 2010

India është nr 2 në përdorimin mobil të internetit

Si për një artikull të botuar kohët e fundit, India në numrin dy në nivel global e drejtë pas SHBA për përdorimin e Internet nëpërmjet telefonit celular. Numri 1 aparat celular globalisht për të hyrë në internet është iPhone ndjekur nga iTouch, Numri 3 është android bazuar Motorola Droid, Numri 4 është Dream HTC (gjithashtu shkon Android). Në Indi njerëz janë [...]

2 Comments » - Postuar në Indi nga

E hënë, korrik 20, 2009

Dashuria dhe Indian Ekonomia

Disa kohë më mbrapa, kam lexuar një artikull në kohën Hindustan rreth një shpenzuese personi Rs. 45.000 lule në 14 tufë lulesh këmbë për Ditën e Shën Valentinit dhe titullin artikullin "Në kohët e situate e veshtire, një tufë lulesh Rs 45.000" dukej si të ishte kriminel për të shpenzuar kaq shumë para në rënies ekonomike. Së pari unë do të doja të [...]

No Comments » - Postuar në Përgjithshëm , Indi nga

E mërkurë, shkurt 4, 2009

Korea për të Get 1Gbps broadband nga 2012

Ndërsa ne jemi ende duke luftuar me një shpejtësi disa Kbps, të cilat ne i quajmë Broadband në Indi. Korea tashmë po lëkundet nga 1Gbps broadband duke investuar US $ 24 miliard. Shumica e internetit plane në dispozicion në Indi, kanë një limitet shkarko të 1GB dhe shpejtësi janë 256 / 512Mbps.This humbje tërë qëllimin e të pasurit e internetit me shpejtësi të lartë, kur [...]

1 Koment » - Postuar në Përgjithshëm , Indi nga

E mërkurë, nëntor 26, 2008

Hyundai I20 vjen së shpejti

Pas sukses nisjen e I10 Hyundai, ekipi në Hyundai është i zënë duke vënë prek e tyre përfundimtare në I20. Ashtu si I10, I20 do të prodhohen në Indi dhe eksportohen globalisht. I20 të jetë i pozicionuar në segmentin hatchback premium (B sgement), vetëm si Getz. Kjo makinë me zëvendësojë Getz në mbarë botën, përveç [...]

3 Comments » - Postuar në Makina nga

E hënë, nëntor 17, 2008

A e merrni strategjia e saj India gabuar Apple?

Mint ka këtë artikull të bukur se si Apple mori strategjia e saj Indi gabuar për iPhone nisjen: Lost Opportunity | Si Apple mori strategjinë e saj të gabuar Për ta shtonte këtë, Apple ngarkon konsumatorët e vet në Indi akuza të plota për celularin, që do të thotë nuk ka subvencionimin nga shërbim të sigurojë dhe ende celularin ajo i bllokuar [...]

No Comments » - Postuar në Gadgets dhe marrëveshjet nga

E premte, gusht 1, 2008

Quote Indira Gandhi 's në pune

"Ka dy lloj njerëzish, ata që e bëjnë punën dhe ata që marrin kredi. Mundohuni të jetë në grupin e parë; ka më pak konkurrencë atje "- Indira Gandhi Like ky:. Ashtu si u ngarkuar ...

No Comments » - Posted në Indi , Kuotat nga

E premte, maj 16, 2008

Forbes: 53% besojnë se India do të ketë më shumë miliarderë nga 2017

Pas shpalljes së numrit të miliarderëve nga India. Forbes kohët e fundit bëri një numërimin e votave dhe ka gjetur se 53 përqind besojnë se India do të ketë më miliarderë nga 2017 se çdo vend tjetër. Mbi 13.000 njerëz votuan dhe më shumë njerëz po votojnë. Shkoni përpara dhe të hedhin votën tuaj ose të shihni listën. Unë vetëm e bëri minierë [...]

1 Koment » - Postuar në Përgjithshëm , Indi nga

E diel, maj 11, 2008

Forbes: Katër indianëve në mesin e dhjetë miliarderëve

Si studimi të para të kohëve të fundit të publikuar nga Forbes, 4 indianët ishin në mesin e miliarderëve të lartë në botë, më shumë se çdo vend tjetër në botë! Lakshmi Mittal - World Rank 4 Mukesh Ambani - World Rank 5 Anil Ambani - World Rank 6 Kushal Pal Singh - World Rank 8 Nëse vetëm vëllezërit e Ambani [...]

1 Koment » - Postuar në Indi nga

E martë, prill 15, 2008

Hyundai I10

Tani së pari ju falënderoj Hyundai për nisjen e I10 parë në Indi. Në fakt makina është gjithashtu i projektuar tërësisht në Indi dhe prodhuar shumë. Çfarë kjo do të thotë është se konsumatori në Indi merr një produkt të klasit botëror. Whats mirë: Duket e mirë, më mirë se shumica hatchbacks në të njëjtën kategori. Motor a saj 1,1 [...]

13 Comments » - Postuar në Makina nga

E mërkurë, prill 2, 2008

India dytë më e madhe e Tregut Mobile?

India është i shpejt do të jetë në tregun e dytë më të madh celular në botë përpara të Shteteve të Bashkuara. Aktualisht India ka 250 milionë abonentë mobil si për numërimin e fundit dhe do të jetë 300 milionë deri në fund të prill 2008. SHBA ka 260 milionë dhe Kina është në 550 milionë. Rruga për të shkuar! Lexo më shumë. [...]

No Comments » - Postuar në Gadgets dhe marrëveshjet , Indi nga

E diel, shkurt 24, 2008

Dijetar gjerman Max Mueller në Indi

"Nëse unë u pyetën nën atë qiell mendja e njeriut është zhvilluar më plotësisht disa nga dhuratat e saj më të mirë, e ka menduar më thellë në problemet më të mëdha të jetës, dhe ka gjetur zgjidhje, unë duhet të tregojnë për Indi." Max Mueller, dijetar gjerman. Ashtu si kjo: Like Loading ...

1 Koment » - Postuar në Indi , Quotes nga

E diel, janar 13, 2008

Ambasadori kinez në Indi

"India pushtuar dhe dominuar Kinën kulturalisht për 20 shekuj me radhë ndonjëherë pa pasur nevojë për të dërguar një ushtar të vetëm përtej kufirit të saj." Hu Shih, ish-ambasadori i Kinës në SHBA Ashtu si kjo: Like Loading ...

No Comments » - Posted në Indi , Kuotat nga

E enjte, janar 10, 2008

1 lakh Rupees (2500 $) Car

Tata ka shkuar ku asnjë kompani tjetër makinë ka shkuar përpara. Ata kanë nxjerrë makinën më të lirë në botë. Kjo makinë ka potencial të madh për të siguruar makinën themelore për vendet 3 botëror me një kosto të përballueshme. Vital Stats: Engine: tre cilindër 624 cc katër goditje benzinë ​​për të zhvilluar 33 bhp. Kilometra: 50 [...]

6 Comments » - Postuar në Makina , India nga

E enjte, janar 3, 2008

Cisco që të ketë një të pestën e drejtuesve të lartë të saj në Indi

Plani i kompanisë për të pasur nënkryetar të lartë, nënkryetar, dhe drejtorët, prerja nëpër të gjitha funksionet e korporatave, në Indi nuk ka për qëllim uljen e kostove, por në edukimin e talenteve në Indi, tha Wim Elfrink, zyrtari më i lartë globalizimi për Cisco, i cili kryeson gjithashtu qendër e re. Kjo është me të vërtetë interesante. Ndërsa disa kompani janë duke shkurtuar personelin e [...]

No Comments » - Postuar në Indi nga

E martë, nëntor 27, 2007

Historian amerikan Will Durant në Indi

"India ka qenë atdheu i racës sonë, dhe Sanskrit nëna e gjuhëve të Evropës: ajo qe nëna e filozofisë tonë; nënë, përmes arabëve, e shumë më i matematikës tona; nënë, përmes Buda, i idealeve të mishëruara në krishterim; nënë, përmes bashkësisë së fshatit, e vetëqeverisjes dhe demokracisë. Nëna India është në shumë mënyra [...]

No Comments » - Posted në Indi , Kuotat nga